homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Biografii si poze de "burtici" si mamici-5


#77 2010-01-18 08:27:43

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

te asteptam Adina. nu mai e mult. o sa vina bebe. goodluck

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2010-01-18 08:28:22)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 



#78 2010-01-24 14:31:13

corinaclaudia
New member
De la: timis
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 34

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

gata fetelor!
am facut-o!
m am maritat cu adi pe 22 cum v am povestit mai sus!
mi am gasit si model la rochie de mireasa si podoaba de par si model de invitatii:) sunt si eu happy
maine ma duc la doct tineti mi pumnii sa fie baby sanatos:)
va pup
aveti grija de voi!


"In soapta, pe-ntuneric cand apare luna,
Sa imi mangai obrajii, sa imi atingi mana,
Sa-ti ascult tacerea, sa-ti inteleg privirea,
Sa-ti daruiesc iubire, sa-mi daruiesti iubirea."

Offline

 

#79 2010-01-24 14:54:14

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

felicitari corina claudia!~sa fie intr-un ceas bun

Offline

 

#80 2010-01-24 14:57:19

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

Corina, felicitari si bafta maine la medic smile

Offline

 

#81 2010-01-24 15:34:47

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

felicitari corina. bafta la dr.

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2010-01-24 15:35:11)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2010-01-24 20:15:15

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

corina, felicitari si casa de piatra smile . tinem pumnii pentur bebe .


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#83 2010-01-24 22:01:50

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

felicitari si casa de piatra corinaclaudia!! majoreta

Offline

 

#84 2010-01-25 21:47:37

corinaclaudia
New member
De la: timis
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 34

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

buna
multumesc mult ptr urari:)
am fost la doct si a zis ca masurat sunt ok dar nu l poate vedea foarte clar la 4d desi am deja 26 sapt ca am eu o piele mai diferita si nu patrunde eco ala prin ea
in fine bebe are 740 deja si sta cu capsorul in jos in pozitie de nastere
ce rapid!
am vazut picioarusele degetute pumnii:)) dragut
inimioara e ok si ea am vazut o si in rest ma mai duc peste 3 sapt adik cam de valentine
i am pus lui adi saiba pe deget:P
ca mie nu mi mai intra nici verigheta nici inelu d elogodna:)) dar am timp o viata nu?!
au strins ai mei banuti ptr urmatoru; eco cum au facut cheta si de data asta si ma bucur ca nu mai e atita tragism:)
si usurel ne pregatim de venirea lui bebe
etapa urmatoare este sa facem dulap in perete in dormitor sa avem toti 3 loc si din cand in cand, cand ,mai avem bani mai luam la bebe acum urmeaza un lighean mai mic galben si o vanita verde:)
va tin la curent
va pup
seara placuta va doresc!


"In soapta, pe-ntuneric cand apare luna,
Sa imi mangai obrajii, sa imi atingi mana,
Sa-ti ascult tacerea, sa-ti inteleg privirea,
Sa-ti daruiesc iubire, sa-mi daruiesti iubirea."

Offline

 

#85 2010-01-26 18:44:57

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

corinaclaudia felicitari si s-o tineti tot asa de acum inainte si sa ai puterea sa pui acolo intr-un coltisor ascuns de unde sa nu mai iasa niciodata tot necazul si toata supararea prin care ai trecut!
sa ma prezint si eu.. ma numesc raluca, am 25 de ani (26 pe cand voi naste).. si sunt din arad. am facut facultatea de informatica in timisoara. acum lucrez in cu totul alt domeniu dar asta e!in sept 2007 m-am casatorit cu sotul meu.. alaturi de care sunt extrem de fericita. a fost raza de soare care a aparut in viata mea in sept 2006 dupa un lant de relatii esuate si pline de dezamagire. alaturi de el as merge pana la capatul pamantului. avem genul de relatie care a evoluat extrem de repede. ne stim de 3 ani si ceva dar parca suntem de o viata impreuna. am si trecut prin foarte multe impreuna si am invatat ca ne putem baza unul pe altul.
copii.. mi-am dorit mereu si imi si doream sa fiu mamica tanara datorita faptului ca mama m-a avut la 39 de ani si am suferit din cauza diferentei mari de varsta.. insa am tot amanat. dupa nunta o luna de miere in spital pt o operatie.. apoi ne cautam un apartament... ne-am mutat intr-un apartament de 2 camere dar f mare dupa mari eforturi financiare pe care si acum le resimtim... si am tot zis sa  ne asezam la casa noastra si apoi copii. cred ca dd ne-a auzit si aproximativ cam cand am reusit sa aranjam tot in casa cat de cat dintr-o joaca mai mult am zis hai sa incercam... nici nu ne-am gandit ca o sa si iasa ceva.. si uite ca pe 15 decembrie datorita unor simptome ciudate am facut un test si cand am vazut 2 linii incepusem sa urlu ca nebuna. am uitat de tot romantismul si in loc sa il anunt frumos eu urlam mai mult! adevarul e ca m-am panicat putin datorita faptului ca situatia financiara nu e tocmai roz.. dar.. am zis sunt altii mult mai saraci care cresc copii. ne-om descurca si noi. mi-as fi dorit un ap cu 3 camere si aibe camera lui bebele dar ne-om descurca noi cumva, sanatosi sa fim si restul vine.
sunt o fire sensibila, nebunatica si romantica in acelasi timp.. uneori ciudata chiar si pt mine.. smile sunt un rac dificil!imi plac vacantele la mare la soare.. pe care le-am cam ratat in ultimii 2 ani si cu sarcina o voi rata si anul asta.. dar avem o viata inainte! imi place sa comunic sa am prieteni.. etc
v-am plictisit?! smile


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#86 2010-01-26 18:49:52

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

Nu ne-ai plictisit deloc. Ai povestit foarte frumos, ma bucur sa te "cunosc" putin mai bine smile

Offline

 

#87 2010-01-26 19:46:52

Lilyushkiss
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 339

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

Buna fetelor! Am citit povestile voastre si m-am decis sa scriu si eu cateva randuri despre mine.

Ma numesc Lili ,sunt din bucuresti si am 20 de ani ( din cate am vazut cea mai micuta de pana acum cesafac ) . Sunt studenta la jurnalism si management si astept un bebe cu iubitul meu care intr-o luna si un pic va deveni sotul meu hjarta Ne-am cunoscut din liceu si suntem impreuna de atunci . Anticonceptionalele le-am oprit acum 1 an si ceva din cauza mai multor probleme precum (chisturi la ovare si fibroadenom mamar) ,considerand eu ca din cauza lor au aparut..Acum cam 2 luni a aparut bebe in peisaj si ne-a luat un desigur prin surprindere..El isi dorea de f mult timp sa avem un copil dar  eu nu am vrut pentru ca sunt f tanara si nu aveam nici o situati foarte stralucita pentru a ne gandi la asa ceva.
Dar s-a intamplat sa raman insarcinata si Dumnezeu le-a aranjat pe toate astfel incat sa putem sa ne descurcam.

Cam asta ar fi pe foarte scurt cate ceva despre mine, ramane sa mai completez ulterior cu cate ceva.
P.s: Incantata sa va cunosc pe toate puss


Din 6.08.2010 mamica de fetita  bebe

Offline

 

#88 2010-01-26 20:01:38

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

Lili sarcina usoara sa ai.acum faceti doar civila sau si religioasa? sa va iubiti mult

Offline

 

#89 2010-01-26 20:29:50

Lilyushkiss
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 339

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

Acum facem doar civila . Religioasa facem la vara pentru ca vreau sa fie cald hjarta


Din 6.08.2010 mamica de fetita  bebe

Offline

 

#90 2010-01-26 21:20:08

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

frumos lily
parintii ce au zis cand au aflat?

Offline

 

#91 2010-01-27 13:09:41

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

lily, nu-ti fa griji, stii cum se zice... cand ne naste un copil, Dumnezeu rupe si bucata de paine pt el. o sa va descurcati si o sa va amintiti cu drag chiar si de momentele cele mai grele. sarcina usoara si asteptam poze de la nunta!! smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#92 2010-01-27 13:26:44

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

katami, draga mea, de cand fug eu sa te prind online.... big_smile . am un secret, si nu mai pot sa-l tin :m-am indragostit de tine chicot
aseara ma uitam cu al meu la pozele cu burticile voastre, si gata! te-am vazut si-mi place tare mult de tine si de burtica care-o aveai. si i-am spus si lui :ma indragostesc de fata asta  hjarta
so, draga mea sa ai grija de bebelu tau si sa-mi scri cand ai timp ce ai facut de te-ai mentinut asa bine? wink


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#93 2010-01-27 13:30:54

Lilyushkiss
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 339

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

katami a scris:

lily, nu-ti fa griji, stii cum se zice... cand ne naste un copil, Dumnezeu rupe si bucata de paine pt el. o sa va descurcati si o sa va amintiti cu drag chiar si de momentele cele mai grele. sarcina usoara si asteptam poze de la nunta!! smile

Multumesc pentru urari big_smile sunt convinsa ca totul va fi bine !


Din 6.08.2010 mamica de fetita  bebe

Offline

 

#94 2010-01-27 16:36:52

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

smart lady a scris:

katami, draga mea, de cand fug eu sa te prind online.... big_smile . am un secret, si nu mai pot sa-l tin :m-am indragostit de tine chicot
aseara ma uitam cu al meu la pozele cu burticile voastre, si gata! te-am vazut si-mi place tare mult de tine si de burtica care-o aveai. si i-am spus si lui :ma indragostesc de fata asta  hjarta
so, draga mea sa ai grija de bebelu tau si sa-mi scri cand ai timp ce ai facut de te-ai mentinut asa bine? wink

puss esti draguta de tot... ti=amscris si dincolo, n-am facut nimic deosebit si am ramas cu 5 kile in plus... deci cam slab cu mentinutu' lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#95 2010-01-27 21:07:52

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Biografii si poze de "burtici" si mamici

katami a scris:

lily, nu-ti fa griji, stii cum se zice... cand ne naste un copil, Dumnezeu rupe si bucata de paine pt el. o sa va descurcati si o sa va amintiti cu drag chiar si de momentele cele mai grele. sarcina usoara si asteptam poze de la nunta!! smile

asa e.. in facultate in anul 3 o colega a ramas insarcinata dintr-o greseala. stateau intr=o camera de camin cu tatal copilului. nu si-a prea dorit copilul dar pana si-a dat seama ca e, pana s-au tot decis ei ce sa faca era cam tarziu pt avort plus ca tatal copilului il dorea. nu a zis la nimeni ca e insarcinata,, pana nu a fost vizibila burtica... nu vreau sa stiu ce-a fost in mintea ei saraca. nu aveau nimic amandoi studenti. parintii socati la sute de km de ei, dupa ce s-a interesat o gramada tot ce le dadea statul era alocatia pt bb.. ei nimic ca nu lucra, nu terminase faculta.. si pana la urma a nascut o minunatie de bebel pe care nu il mai lasa din brate ea care nu isi dorea copilul si dumnezeu i-a ajutat si l=au crescut primii 2 ani intro camera de camin.. s-au casatorit sunt fericiti si bebele are undeva la 5 ani deja


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.